Ринок автобусів в Україні зростає

142

Ринок автобусів в Україні зростає

142

Ринок автобусів в Україні зростає на 20%

Продажі нових автобусів (без мікроавтобусів) за січень–вересень 2025 року зросли на 20% — до 613 одиниць, із них 91% становлять автобуси малого класу, повідомив керівник проєкту Temsa компанії “Авто-Регіон” Микита Гайдамаха.

«Після двох років невизначеності ринок поступово відновлюється — завдяки місцевим тендерам і програмам для громад, а не великим інвестиціям», — зазначив він в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

Основний попит нині створюють шкільні, комунальні та приміські перевезення, а також автобуси для перевезення персоналу.

Лідери ринку:

  • Атаман (244 од.)
  • ZAZ (136 од.)
  • Еталон (120 од.)

Основні тези Микити Гайдамахи щодо розвитку автобусного ринку в Україні

1. Сегмент великих автобусів в Україні помітно пожвавився — за дев’ять місяців 2025 року продажі зросли у 2,7 раза, до 37 одиниць. На маршрути повертаються Isuzu Citiport, Iveco Urbanway та Troliga Pegasus, що свідчить про поступове оновлення міського транспорту.

2. Зростає й інтерес до автобусів на 26–29 місць — їхня частка на ринку збільшилася з 20% до 36%. Це пов’язано з потребою у більш містких, але економічних рішеннях для приміських перевезень.

3. Бренд Temsa зберігає присутність на українському ринку: за дев’ять місяців 2025 року зареєстровано 7 автобусів цієї марки (торік — 15).

4. Найактивнішими регіонами за кількістю нових реєстрацій стали Сумська, Київська, Львівська та Миколаївська області — саме тут громади найактивніше оновлюють автопарк.

Читайте повну статтю на Інтерфакс-Україна

Залишились питання?